Araçta Partikül Arızası Nelere Yol Açar

Araçta partikül arızası çok önemli sorunlara yol açtığı için araç belirlenen değerin dışına çıktığında hemen harekete geçmek gerekir. Araçların randımanlı çalışması ve doğaya zararlı gazlar salmaması gerekir. Egzoz sistemi bu gibi durumda gaz salınımını ve partikül çıkışını kontrol eder. Eğer partikül ölçülerinde belli standartların üstüne çıkılırsa hemen çözüm için adım atmak gerekir. Arızanın yol açtığı durumlar içinde:

  • Yakıt tüketiminde artış,
  • Emisyon değerlerinde bozulma,
  • Motor performansında yaşanan düşüş,
  • Motorun zamanında ve dengeli şekilde devrini alamaması, sık görülen durumlardır.
Partikül filtresinde ortaya çıkan bu sorunlarda çabuk çözüm üretmek gerekir. Aksi halde doğaya ve tüm canlılığa zarar verilmiş olur. Bazen sürücüler bu konudaki belirtileri yakalayamaz. İkaz lambası ile sorunu anlamak ve çözüm için adım atmak kolaylaşır.

Araçta Partikül Arızası Nelere Yol Açar

Partikül Motor Arızası Nedenleri

Partikül motor arızası sebebiyle atmosferin kirlenmesi söz konusu olmaktadır. Bu türden ortaya çıkan arızalarda en önemli sebep, araç motor ve egzoz bakımlarının zamanında yapılmamasıdır. Eğer bu bakımlar düzenli şekilde takip edilecek olursa aracı ve atmosferi korumak daha kolay olur. Sorunlu parçaların değişimi için yapılan çalışmalar sayesinde emisyon sonuçlarının uygun standartlarda olması sağlanır.

Partikül Motor Arızası Nedenleri

Dizel Partikül Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Dizel partikül arızası sorunu ile karşılaşmadan önce aracınızın düzenli bakım gereksinimlerini karşılamanız büyük önem arz eder. Servisimiz bünyesinde teknik ekiplerimiz ve teknoloji gelişimimiz, bu tür müdahaleler konusunda bizi avantajlı bir noktaya getirmiştir. Uzman kadrolarımız en kaliteli ekipmanları kullanarak çözüme ulaşır. Özellikle de tıkalı partikül filtrelerinin değişimi, genel temizlik ve ihtiyaçların karşılanması için bize hemen ulaşmalısınız. Uzman kadromuz ve modern iş istasyonlarımız daha nitelikli hizmetler için her zaman hazır durumdadır. Aracınıza yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar, her türlü sorunun hızlı ve güvenli bir şekilde giderilmesine yardımcı olacaktır.

Dizel Partikül Arızası Durumunda Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X