Krank Mili Arızası Belirtileri

Krank mili arızası belirtileri takip edilerek arızalı sensörün tespiti yapılır. Sonrasında ise sorunun kaynağı ve çözüm noktasında gerekli adımlar atılır. Genelde bu belirtilerde:

  • Araç sürüşünde ani yavaşlama sorunu,
  • Rölanti çalışmasında dalgalanma,
  • Yakıt tüketiminde artış,
  • Motor çalışmasında titreme gibi sorunlar görülür.
Aracın önemli bir parçasında ve sistem bileşeninde ortaya çıkan sorunlar zaman kaybedilmeden giderilmelidir. Aksi halde aracın beklenen performansa gelmesi ve düzenli şekilde çalışması asla mümkün olmaz. Motorun önemli bir parçası olan krank milinin hareketi sistemin daha iyi çalışması için belli bir standartta olmalıdır.

Krank Mili Arızası Belirtileri

Krank Mili Arızası Nedenleri

Krank mili arızası genelde düzenli şekilde motor yağının değişimi yapılmazsa ortaya çıkar. Motorun hareketli parçalarını korumak ve onların ömrünü uzun tutmak için düzenli şekilde yağ kontrolünün yapılması gerekir. Sürtünmenin ve ısınmanın yarattığı etkiler zamanla yağ kalitesini bozar. Bu sebeple araç çalışırken hareketli metal parçalar zarar görür. Düzenli olarak takip edilen periyodik bakımların asıl amacı bu ve benzer sorunları çözmektir. İki bakım arası ne kadar uzun olursa araç için riskler o derecede çoğalır. Uzun zaman değişmeyen motor yağının oluşturduğu riskler bilinmelidir. Düzenli şekilde periyodik bakıma önem veren araçlar için bu türden arızaların çok daha seyrek olarak görüldüğünü söyleyebiliriz.

Krank Mili Arızası Nedenleri

Krank Mili Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Opel krank sensörü arızası belirtilerine bakarak hızlıca karar vermek ve çözüm oluşturmak gerekir. Öncelikli olarak krank sensörünün tamiri mümkün değildir. Arıza durumunda uzmanların yapmış olduğu tespitler bir sonraki hareketin ne olacağını belirler. Krank sensörünün arızası durumunda ise yapılacak hareket bellidir. Servisimiz tarafından tedarik edilen kaliteli ve güvenilir teknolojiler, özellikle parça değişim ve montaj çalışmalarıyla en verimli sonucunu ortaya koymaktadır. Değişim konusunda uzman ekiplerimiz ve kaliteli yedek parça tedarik sistemimiz, ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verecektir. Uzman servisimize ve deneyimli ekiplerimize güvenebilirsiniz.

Krank Mili Arızasında Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X