Ateşleme Modülü Arıza Belirtileri

Ateşleme sisteminin önemli bir parçası olan ateşleme modülü, ateşleme bobinlerine göndermiş olduğu akımla araçların çalışmasını sağlar. Araçların ilk çalışma sürecinde güçlü bir enerji ihtiyacı vardır. Akü ile bu enerjiyi karşılamak mümkün olmaz. Bobinlerden gelen yüksek voltajlı enerji ile araçların kısa sürece hızlı bir şekilde çalışması söz konusu olur. Çok kritik görevi bulunan bu parçanın arızası durumunda:

  • Motorda titreme olur.
  • Yakıt tüketimi artar.
  • Bujilerde yanma sorunu yaşanır.
  • Ani şekilde güç kaybı yaşanır.
  • Araçtan tuhaf sesler gelir.
  • Araç çalışmaz.
Belirtilerin her biri sürücülerin ikaz edilmesine yardımcı olur. Bu sayede belirtilere bakarak arızadan ve yol açtığı sorunlardan haberdar olmak mümkün olur.

Ateşleme Modülü Arıza Belirtileri

Ateşleme Modülü Arıza Nedenleri

Ateşleme modülü arıza belirtileri takip edilerek aracın ateşleme sisteminde ortaya çıkan sorunların anlaşılması mümkün olur. Bu arızaların temel nedenlerini öğrenmek ve çözüm üretmek adına araç üzerinde arızaların sebep olduğu etkileri görmek gerekir. Genelde bu tür parça ve bileşenlerin bozulma nedeni kullanım ömrünü tamamlamış olmasıdır. Buna ek olarak tesisat hataları ve kısa devre gibi sorunlar arıza sürecini hızlandırır ve mevcut sistemin daha hızlı şekilde yıpranmasına neden olur. Elektrikle çalışan parça ve bileşenlerde tesisat altyapısının yol açtığı sorunlar dikkat çeker. Kopma, kaçırma ve kısa devre gibi etkiler yüzünden parçaların kullanım ömründe önemli bir azalma görülür. 

Ateşleme Modülü Arıza Nedenleri

Bosch Ateşleme Bujisi

Bosch ateşleme bujisi kullanım ömrü çok uzun olan bir ateşleme sistemi unsurudur. Aracın her süreçte güvenli ve sorunsuz çalışmasında bu kaliteli parçanın katkısını görmek mümkün olur. Yeterli voltaj enerji desteği ile ateşleme konusunda sorunsuz fırsat sağlayan bu ürün, dizel araçlarda güven ve kalitenin olumlu sonucunu gözler önüne getirmiştir. Aracınızda ihtiyacınızı karşılamak adına Bosch markasının çözümleri ile daha sağlıklı ve akılcı adımlar atma şansına sahip olabilirsiniz.

Bosch Ateşleme Bujisi

Ateşleme Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Ateşleme arızası çok can sıkıcı sorunlardan biridir. Aracının hiç çalışmaması araç konforunu kaybetme noktasında önemli bir etkendir. Böylesine zorlu süreçlerde yol yardımı, çekici desteği ve uzman servis katkısı gerekli olabilir. Servisimizin böylesine önemli zorlu durumlarda müşterilerine büyük hizmet katkısı bulunmaktadır. Konforlu, kaliteli ve güvenilir bir hizmet için bize mutlaka ulaşmanız gerekir. Uzman kadrolarla ve başarılı teknisyenlerle sorunuz için hemen çözüm bulmak durumundayız. Modern servis istasyonlarımız ve kaliteli ekipmanlarımız, ateşleme problemlerini giderme konusunda size hemen yardımcı olacaktır.

Ateşleme Arızasında Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X